Yangin Sondurme Cihazlari
Yangin Dolaplari
Yangin Musluk, Rekor ve Lanslari, Hidrantlar
Yangin Hortumlari
Spring Sistem ve Malzemeleri
Algilama ve Ihbar Sistemleri
Otomatik Yangin Sondurme Sistemleri
Kapali Devre Guvenlik Sistemleri
 

Kuru Tozlu Seyyar Söndürücüler

Kuru tozlu seyyar söndürücüler,A B C sinifi her türlü yangin riski tasiyan ortamlarda güvenle kullanilir.Özellikle parlayabilen gazlari içeren tutusabilir sivi yanginlari için uygundur. Kuru tozlu seyyar söndürücülerin, yüksek söndürme etkisi, yangini bogma, radyasyon yalitimi ve kimyasal zincirleme yanma reaksiyonunu kirma seklindedir.

Ayrintili bilgi için 0216 352 66 35 numarali telefona muracat ediniz.
 
Karbondioksitli (CO2) Seyyar Söndürücüler

Karbondioksit gazli seyyar söndürücüler, B C sinifi, özellikle parlayabilir sivilar ve elektrik tehlikelerini de kapsayan yangin riskleri için uygundur. Karbondioksit elektronik malzemelere zarar vermez, modern ofisler, elektrik riskleri, yag ve solventler gibi sivilarin tutusmasindan meydana gelen yanginlara müdahalelerde etkilidir. Söndürmeden sonra ortamda hiç bir kalinti birakmaz. % 99,9 saflikta karbondioksit, kendinden basinçli bir gazdir, son derece yüksek sogutucu etkiye sahip olan karbondioksit, ortamdaki oksijen miktarini düsürerek kimyasal zincirleme yanma reaksiyonunu kirarak söndürme saglar. Kapali alanlarda etkili bir söndürme ajanidir.


Ayrintili bilgi için 0216 352 66 35 numarali telefona muracat ediniz.


Köpüklü Seyyar Söndürücüler

Köpük konsantrasyonlu seyyar söndürücüler, A ve B sinifi yangin risklerinin mevcut oldugu ortamlar için uygundur. Çok amaçli AFFF tipi köpükler, özellikle B sinifi yanginlara müdahalelerde etkin olarak kullanilir.Köpükler, yanan maddenin yüzeyini kaplayarak oksijen ile temasini keser ve yanma isisini düsürerek sogutucu etki yapar.Ortama zarar vermeden temizlenebilir.Bu grup söndürücüler, 35 kv elektrik iletkenlik testini geçmistir.

Ayrintili bilgi için 0216 352 66 35 numarali telefona muracat ediniz.


Sulu Seyyar Söndürücüler

Sulu seyyar söndürücüler, kagit, saman, odun, kömür, tekstil ürünleri vs gibi genellikle organik kökenli kati maddelerin tutusmasindan meydana gelen A sinifi yangin riskleri tasiyan ortamlar için uygundur. Sulu seyyar söndürücülerin, super spray ve full-jet versiyonlari ile olusturduklari su perdesi yangin söndürmede etkilidir. Suyun sogutucu etkisi, bogma yöntemi etkin ve vazgeçilemez bir söndürme ajani olmasini saglamistir. 6 lt spray versiyonu elektrik iletkenlik testini geçmis olmasina ragmen, elektrik tehlikelerinde kullanilmamalidir.

Ayrintili bilgi için 0216 352 66 35 numarali telefona muracat ediniz.Halokarbonlu Seyyar Söndürücüler

Halon 1211 alternatifi, halokarbonlu seyyar söndürücüler, A B ve C sinifi yangin risklerinin mevcut oldugu ortamlar için uygundur. Çevre dostu HCFC gaz karisimlari ile üretilmis ve halojenlendirilmis hidrokarbonlar, ozon tabakasina zarar vermeyen ( CLEAN AGENT ) yangin söndürme ajanlaridir. Halokarbonlarin ortak özellikleri çok yüksek sogutucu etkiye sahip olmalari ve bosaltildiklari ortamlarda kimyasal reaksiyon yanma zincirini kirarak yangini en etkili ve süratli sekilde söndürmeleridir.Kapali ortamlarda kullanimlari etkin olup, özellikle elektronik cihazlarin ve ekonomik degeri yüksek varliklarin yangin korumasinda kullanilirlar. Bosaldiklari ortamda her hangi bir kalinti birakmazlar.

Ayrintili bilgi için 0216 352 66 35 numarali telefona muracat ediniz.


Araç Tipi Seyyar Söndürücüler

Kara ve deniz vasitalarinda, özellikle binek araçlarda, ABC sinifi yanginlarda etkili, en az bir adet 1 kg veya 2 kg kapasiteli seyyar söndürücülerin, yolcu ve yük tasiyan ticari araçlarda, tasima kapasitelerine göre en az bir adet 6 kg kapasiteli seyyar söndürücülerin bulundurulmalari can ve mal güvenligi açisindan gerekli, karayollarinda seyir güvenligi açisindan Karayollari Trafik Kanunu mecburi uygulamasi kapsamindadir.

Ayrintili bilgi için 0216 352 66 35 numarali telefona muracat ediniz.